首頁 > Littelfuse代理商 > 0KLC700.X
影像僅供參考,以產品規格為準
0KLC700.X
型號描述:
700A 600 VAC Fuse Cartridge Bolt Mount
工業和電氣保險絲 700A 600VAC VDC FF KLC POWR-SPEED
型號:
0KLC700.X
品牌:
Littelfuse
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Bolt Mount
Fuse Type
Cartridge
Current Rating (Amps)
700A
Voltage Rating - AC
600 VAC
Response Time
Fast Blow
Applications
Semiconductors
Features
Class
Approval Agency
CE, CSA, UR
Operating Temperature
Breaking Capacity @ Rated Voltage
200kA AC, 20kA DC
Package / Case
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension
2.500" Dia x 2.843" L (63.50mm x 72.20mm)