0885002.DR
- 型號描述:
2 A 500 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block
- 型號:
- 0885002.DR
- 品牌:
- Littelfuse
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 2-SMD, Square End Block
- Color
- Size / Dimension
- 0.428" L x 0.188" W x 0.188" H (10.86mm x 4.78mm x 4.78mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Response Time
- Approval Agency
- cURus, TUV
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 100A
- Current Rating (Amps)
- 2 A
- Voltage Rating - DC
- 500 V