首頁 > Littelfuse代理商 > 0885002.DR
影像僅供參考,以產品規格為準
0885002.DR
型號描述:
2 A 500 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block
型號:
0885002.DR
品牌:
Littelfuse
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2-SMD, Square End Block
Color
Size / Dimension
0.428" L x 0.188" W x 0.188" H (10.86mm x 4.78mm x 4.78mm)
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Response Time
Approval Agency
cURus, TUV
Breaking Capacity @ Rated Voltage
100A
Current Rating (Amps)
2 A
Voltage Rating - DC
500 V