052102.5MAT1L
- 型號描述:
2.5 A 75 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Through Hole Axial
PICO FUSE BOARD MOUNT
- 型號:
- 052102.5MAT1L
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Mounting Type
- Through Hole
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Current Rating (Amps)
- 2.5 A
- Voltage Rating - DC
- 75 V
- Response Time
- Fast Blow
- Package / Case
- Axial
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 300A
- Melting I²t
- 0.7
- Approval Agency
- cURus
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Color
- Size / Dimension
- 0.135" Dia x 0.315" L (3.42mm x 8.00mm)