0505016.MXP
- 型號描述:
16 A 500 V 500 V Fuse Cartridge, Ceramic Requires Holder 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
FUSE CERM 16A 500VAC 500VDC 3AB
- 型號:
- 0505016.MXP
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
- Current Rating (Amps)
- 16 A
- Voltage Rating - AC
- 500 V
- Voltage Rating - DC
- 500 V
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 50kA AC, 20kA DC
- Melting I²t
- 51.0
- Approval Agency
- CE, cULus
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Color
- Size / Dimension
- 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)