首頁 > Littelfuse Inc.代理商 > 047606.3MRSN
影像僅供參考,以產品規格為準
047606.3MRSN
型號描述:
6.3 A 125 V 125 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block
FUSE BRD MNT 6.3A 125VAC/VDC SMD
型號:
047606.3MRSN
品牌:
Littelfuse Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Surface Mount
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps)
6.3 A
Voltage Rating - AC
125 V
Voltage Rating - DC
125 V
Response Time
Fast Blow
Package / Case
2-SMD, Square End Block
Breaking Capacity @ Rated Voltage
100A AC, 300A DC
Melting I²t
7.5
Approval Agency
cURus
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Color
Size / Dimension
0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm)