0466.500NRHF
- 型號描述:
500 mA 63 V 63 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 1206 (3216 Metric)
- 型號:
- 0466.500NRHF
- 品牌:
- Littelfuse
- 交期:
- 8-12工作天
- 原廠包裝量:
- 5000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Color
- Size / Dimension
- 0.125" L x 0.060" W x 0.023" H (3.18mm x 1.52mm x 0.58mm)
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 90°C
- Response Time
- Fast Blow
- Approval Agency
- CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 50A
- Current Rating (Amps)
- 500 mA
- Voltage Rating - AC
- 63 V
- Voltage Rating - DC
- 63 V