0466.500NR
型號描述:
500 mA 63 V 63 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 1206 (3216 Metric)
FUSE BOARD MOUNT 500MA 63VAC/VDC
型號:
0466.500NR
品牌:
Littelfuse Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Surface Mount
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps)
500 mA
Voltage Rating - AC
63 V
Voltage Rating - DC
63 V
Response Time
Fast Blow
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage
50A
Melting I²t
0.006
Approval Agency
CSA, UL
Operating Temperature
-55°C ~ 90°C
Color
Size / Dimension
0.125" L x 0.060" W x 0.023" H (3.18mm x 1.52mm x 0.58mm)