首頁 > Littelfuse代理商 > 046406.3DR
影像僅供參考,以產品規格為準
046406.3DR
型號描述:
6.3 A 250 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block
型號:
046406.3DR
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1500
起訂量:1500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2-SMD, Square End Block
Color
Size / Dimension
0.476" L x 0.177" W x 0.177" H (12.10mm x 4.50mm x 4.50mm)
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Response Time
Fast Blow
Approval Agency
PSE, UMF
Breaking Capacity @ Rated Voltage
100A
Current Rating (Amps)
6.3 A
Voltage Rating - AC
250 V