首頁 > Littelfuse代理商 > 0461.500ER
影像僅供參考,以產品規格為準
0461.500ER
型號描述:
500mA 600 VAC 80 VDC Fuse Board Mount Surface Mount
型號:
0461.500ER
品牌:
Littelfuse
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Package / Case
2-SMD, Square End Block
Size / Dimension
0.398" L x 0.123" W x 0.123" H (10.10mm x 3.12mm x 3.12mm)
Fuse Type
Board Mount
Current Rating (Amps)
500mA
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Response Time
Slow Blow
Applications
Telecom
Approval Agency
CSA, UR
Class
Breaking Capacity @ Rated Voltage
60A AC, 100A DC
Voltage Rating - AC
600 VAC
Voltage Rating - DC
80 VDC