0461.500ER
- 型號描述:
500mA 600 VAC 80 VDC Fuse Board Mount Surface Mount
FUSE BRD MNT 500MA 600VAC/80VDC
- 型號:
- 0461.500ER
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Package / Case
- 2-SMD, Square End Block
- Size / Dimension
- 0.398" L x 0.123" W x 0.123" H (10.10mm x 3.12mm x 3.12mm)
- Fuse Type
- Board Mount
- Current Rating (Amps)
- 500mA
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Response Time
- Slow Blow
- Applications
- Telecom
- Approval Agency
- CSA, UR
- Class
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 60A AC, 100A DC
- Voltage Rating - AC
- 600 VAC
- Voltage Rating - DC
- 80 VDC