0305.080H
- 型號描述:
80mA 277 VAC 277 VDC Fuse Board Mount Through Hole
FUSE BRD MNT 80MA 277VAC/VDC RAD
- 型號:
- 0305.080H
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
數量:
- Mounting Type
- Through Hole
- Fuse Type
- Board Mount
- Current Rating (Amps)
- 80mA
- Voltage Rating - AC
- 277 VAC
- Voltage Rating - DC
- 277 VDC
- Response Time
- Applications
- Hazardous Locations
- Features
- Intrinsically Safe
- Class
- Approval Agency
- ATEX, cURus, IECEx
- Operating Temperature
- -40°C ~ 50°C
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 1.5kA
- Package / Case
- Radial, Can, Horizontal
- Size / Dimension
- 0.354" Dia x 0.614" L (9.00mm x 15.60mm)