0263.250WRT1L
- 型號描述:
250 mA 250 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Through Hole Axial
FUSE BRD MNT 250MA 250VAC AXIAL
- 型號:
- 0263.250WRT1L
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
數量:
- Mounting Type
- Through Hole
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Current Rating (Amps)
- 250 mA
- Voltage Rating - AC
- 250 V
- Response Time
- Fast Blow
- Package / Case
- Axial
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 50A
- Melting I²t
- Approval Agency
- CSA, UR
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Color
- Size / Dimension
- 0.155" Dia x 0.280" L (3.94mm x 7.11mm)