0263.250MXL
型號描述:
250 mA 250 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Through Hole Axial
FUSE BRD MNT 250MA 250VAC AXIAL
型號:
0263.250MXL
品牌:
Littelfuse Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Through Hole
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps)
250 mA
Voltage Rating - AC
250 V
Response Time
Fast Blow
Package / Case
Axial
Breaking Capacity @ Rated Voltage
50A
Melting I²t
0.0165
Approval Agency
CSA, UR
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Color
Size / Dimension
0.155" Dia x 0.280" L (3.94mm x 7.11mm)