首頁 > Littelfuse代理商 > 0251.250NRT1L
影像僅供參考,以產品規格為準
0251.250NRT1L
型號描述:
250 mA 125 V 125 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Through Hole Axial
型號:
0251.250NRT1L
品牌:
Littelfuse
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:54 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Axial
Color
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Response Time
Fast Blow
Approval Agency
CSA, cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage
50A AC, 300A DC
Current Rating (Amps)
250 mA
Voltage Rating - AC
125 V
Voltage Rating - DC
125 V