0251.062MRT1L
- 型號描述:
62 mA 125 V 125 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Through Hole Axial
- 型號:
- 0251.062MRT1L
- 品牌:
- Littelfuse Inc
- 交期:
- 7-10工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Mounting Type
- Through Hole
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Current Rating (Amps)
- 62 mA
- Voltage Rating - AC
- 125 V
- Voltage Rating - DC
- 125 V
- Response Time
- Fast Blow
- Package / Case
- Axial
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 50A AC, 300A DC
- Melting I²t
- 1.13E-4
- Approval Agency
- CSA, cURus
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Color
- Size / Dimension
- 0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)