首頁 > Littelfuse代理商 > 0242.250UR
影像僅供參考,以產品規格為準
0242.250UR
型號描述:
250mA 250 VAC 250 VDC Fuse Cartridge Surface Mount
型號:
0242.250UR
品牌:
Littelfuse
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Intrinsically Safe
Package / Case
Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension
0.119" Dia x 0.331" L (3.02mm x 8.40mm)
Fuse Type
Cartridge
Current Rating (Amps)
250mA
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Response Time
Fast Blow
Applications
Hazardous Locations
Approval Agency
cURus
Class
Breaking Capacity @ Rated Voltage
4kA
Voltage Rating - AC
250 VAC
Voltage Rating - DC
250 VDC