0242.100UR
- 型號描述:
100mA 250 VAC 250 VDC Fuse Cartridge Surface Mount
FUSE CARTRIDGE 100MA 250VAC/VDC
- 型號:
- 0242.100UR
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
數量:
- Mounting Type
- Surface Mount
- Fuse Type
- Cartridge
- Current Rating (Amps)
- 100mA
- Voltage Rating - AC
- 250 VAC
- Voltage Rating - DC
- 250 VDC
- Response Time
- Fast Blow
- Applications
- Hazardous Locations
- Features
- Intrinsically Safe
- Class
- Approval Agency
- cURus
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 4kA
- Package / Case
- Cartridge, Non-Standard
- Size / Dimension
- 0.119" Dia x 0.331" L (3.02mm x 8.40mm)