首頁 > Littelfuse代理商 > 0235.300VXP
影像僅供參考,以產品規格為準
0235.300VXP
型號描述:
300 mA 250 V AC DC Fuse Cartridge, Glass Requires Holder 5mm x 20mm
管裝保險絲 250V .3A 5x20mm Fast Acting
型號:
0235.300VXP
原廠包裝量:
5
Package / Case
5mm x 20mm
Color
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Mounting Type
Requires Holder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Approval Agency
CE, CSA, K-MARK, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage
35A
Current Rating (Amps)
300 mA
Voltage Rating - AC
250 V