首頁 > Littelfuse代理商 > 0235.300MXEP
影像僅供參考,以產品規格為準
0235.300MXEP
型號描述:
300 mA 250 V AC DC Fuse Cartridge, Glass Through Hole 5mm x 20mm (Axial)
管裝保險絲 250V .3A Fast Acting
型號:
0235.300MXEP
原廠包裝量:
1000
Package / Case
5mm x 20mm (Axial)
Color
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm)
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage
35A
Current Rating (Amps)
300 mA
Voltage Rating - AC
250 V