首頁 > Littelfuse代理商 > 0229.500HXP
影像僅供參考,以產品規格為準
0229.500HXP
型號描述:
500 mA 250 V 125 V Fuse Cartridge, Glass Requires Holder 2AG, 5mm x 15mm
型號:
0229.500HXP
品牌:
Littelfuse
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:75 倍增量:1
Mounting Type
Requires Holder
Fuse Type
Cartridge, Glass
Current Rating (Amps)
500 mA
Voltage Rating - AC
250 V
Voltage Rating - DC
125 V
Response Time
Slow Blow
Package / Case
2AG, 5mm x 15mm
Breaking Capacity @ Rated Voltage
35A AC, 10kA DC
Melting I²t
1.16
Approval Agency
CE, CSA, UL
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Color
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.570" L (4.50mm x 14.48mm)