首頁 > Littelfuse代理商 > 022402.5HXP
影像僅供參考,以產品規格為準
022402.5HXP
型號描述:
2.5 A 250 V 125 V Fuse Cartridge, Glass Through Hole 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
管裝保險絲 250V 2.5A Fast Acting
型號:
022402.5HXP
品牌:
Littelfuse
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Package / Case
2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Color
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm)
Fuse Type
Cartridge, Glass
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Response Time
Fast Blow
Approval Agency
CE, CSA, PSE, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage
100A AC, 10kA DC
Current Rating (Amps)
2.5 A
Voltage Rating - AC
250 V
Voltage Rating - DC
125 V