0218.100HXP
- 型號描述:
100 mA 250 V Fuse Cartridge, Glass Requires Holder 5mm x 20mm
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM
- 型號:
- 0218.100HXP
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
數量:
- Packaging
- Bulk
- Package / Case
- 5mm x 20mm
- Color
- Size / Dimension
- 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
- Fuse Type
- Cartridge, Glass
- Mounting Type
- Requires Holder
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Response Time
- Slow Blow
- Approval Agency
- CCC, CE, CSA, K-MARK, SEMKO, UL, VDE
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 35A
- Current Rating (Amps)
- 100 mA
- Voltage Rating - AC
- 250 V