首頁 > Littelfuse代理商 > 02161.25MXP
影像僅供參考,以產品規格為準
02161.25MXP
型號描述:
1.25 A 250 V Fuse Cartridge, Ceramic Requires Holder 5mm x 20mm
型號:
02161.25MXP
品牌:
Littelfuse
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Package / Case
5mm x 20mm
Color
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type
Cartridge, Ceramic
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Response Time
Fast Blow
Approval Agency
CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage
1.5kA
Current Rating (Amps)
1.25 A
Voltage Rating - AC
250 V