首頁 > Littelfuse代理商 > 021601.6HXP
影像僅供參考,以產品規格為準
021601.6HXP
型號描述:
1.6 A 250 V Fuse Cartridge, Ceramic Requires Holder 5mm x 20mm
型號:
021601.6HXP
品牌:
Littelfuse
交期:
8-12工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:30 倍增量:1
Mounting Type
Requires Holder
Fuse Type
Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps)
1.6 A
Voltage Rating - AC
250 V
Response Time
Fast Blow
Package / Case
5mm x 20mm
Breaking Capacity @ Rated Voltage
1.5kA
Melting I²t
1.005
Approval Agency
CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Color
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)