021506.3MXF160SPP
- 型號描述:
6.3 A 250 V Fuse Cartridge, Ceramic Through Hole Radial Bend Cylinder
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC RADIAL
- 型號:
- 021506.3MXF160SPP
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
數量:
- Mounting Type
- Through Hole
- Fuse Type
- Cartridge, Ceramic
- Current Rating (Amps)
- 6.3 A
- Voltage Rating - AC
- 250 V
- Response Time
- Slow Blow
- Package / Case
- Radial Bend Cylinder
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 1.5kA
- Melting I²t
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Color
- Size / Dimension
- 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)