020903.5MXEP
- 型號描述:
3.5 A 350 V Fuse Cartridge, Glass Through Hole 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
FUSE GLASS 3.5A 350VAC 2AG
- 型號:
- 020903.5MXEP
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
數量:
- Mounting Type
- Through Hole
- Fuse Type
- Cartridge, Glass
- Current Rating (Amps)
- 3.5 A
- Voltage Rating - AC
- 350 V
- Response Time
- Slow Blow
- Package / Case
- 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 100A
- Melting I²t
- Approval Agency
- CE, cULus, PSE
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Color
- Size / Dimension
- 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm)