首頁 > Littelfuse代理商 > 015401.5DR
影像僅供參考,以產品規格為準
015401.5DR
型號描述:
1.5 A 125 V 125 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Requires Holder, Surface Mount 2-SMD, Square End Block with Holder
型號:
015401.5DR
品牌:
Littelfuse
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Requires Holder, Surface Mount
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps)
1.5 A
Voltage Rating - AC
125 V
Voltage Rating - DC
125 V
Response Time
Fast Blow
Package / Case
2-SMD, Square End Block with Holder
Breaking Capacity @ Rated Voltage
50A
Melting I²t
0.853
Approval Agency
PSE, UL
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Color
Size / Dimension
0.383" L x 0.198" W x 0.150" H (9.73mm x 5.03mm x 3.81mm)