SW30SSL325
型號描述:
Pushbutton Switch DPST-NO/NC Standard, Illuminated Panel Mount, Front
SWITCH PB SCR LAT POWER GN 110V
型號:
SW30SSL325
品牌:
Linrose Electronics, Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Current Rating (Amps)
5A (AC)
Mounting Type
Panel Mount, Front
Circuit
DPST-NO/NC
Type
Standard, Illuminated
Switch Function
On-Off, Off-On
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Termination Style
Screw Terminal
Illumination Type, Color
LED, Green
Illumination Voltage (Nominal)
110 VAC
Actuator Type
Round, Button, Flush
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Panel Cutout Dimensions
Circular - 30.00mm Dia
Color - Actuator/Cap
Silver
Actuator Marking
No Marking
Voltage Rating - AC
250 V