SW19SSL325
- 型號描述:
Pushbutton Switch DPST-NO/NC Standard, Illuminated Panel Mount, Front
SWITCH PB SCREW ALT ACT PWR 110V
- 型號:
- SW19SSL325
- 品牌:
- Linrose Electronics, Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Features
- Current Rating (Amps)
- 5A (AC)
- Mounting Type
- Panel Mount, Front
- Circuit
- DPST-NO/NC
- Type
- Standard, Illuminated
- Switch Function
- On-Off, Off-On
- Operating Temperature
- -40°C ~ 80°C
- Termination Style
- Screw Terminal
- Illumination Type, Color
- LED, Green
- Illumination Voltage (Nominal)
- 110 VAC
- Actuator Type
- Round, Button, Flush
- Ingress Protection
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Panel Cutout Dimensions
- Circular - 19.00mm Dia
- Color - Actuator/Cap
- Silver
- Actuator Marking
- Power Symbol
- Voltage Rating - AC
- 250 V