首頁 > LITTELFUSE代理商 > 0440.250WR
影像僅供參考,以產品規格為準
0440.250WR
型號描述:
250 mA 125 V 125 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 1206 (3216 Metric)
型號:
0440.250WR
品牌:
LITTELFUSE
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Surface Mount
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps)
250 mA
Voltage Rating - AC
125 V
Voltage Rating - DC
125 V
Response Time
Fast Blow
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage
50A
Melting I²t
Approval Agency
CSA, UL
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Color
Size / Dimension
0.126" L x 0.064" W x 0.032" H (3.20mm x 1.63mm x 0.82mm)