首頁 > LITTELFUSE代理商 > 031201.5MXP
影像僅供參考,以產品規格為準
031201.5MXP
型號描述:
1.5 A 250 V Fuse Cartridge, Glass Requires Holder 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
型號:
031201.5MXP
品牌:
LITTELFUSE
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Bulk
Package / Case
3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Color
Size / Dimension
0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type
Cartridge, Glass
Mounting Type
Requires Holder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Response Time
Fast Blow
Approval Agency
CE, CSA, PSE, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage
100A
Current Rating (Amps)
1.5 A
Voltage Rating - AC
250 V