首頁 > LITTELFUSE代理商 > 0251.500MRT1L
影像僅供參考,以產品規格為準
0251.500MRT1L
型號描述:
500 mA 125 V 125 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Through Hole Axial
型號:
0251.500MRT1L
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Approval Agency
CCC, CSA, cURus, TUV
Breaking Capacity @ Rated Voltage
50A AC, 300A DC
Current Rating (Amps)
500 mA
Voltage Rating - AC
125 V
Voltage Rating - DC
125 V