0242.250UR
- 型號描述:
250mA 250 VAC 250 VDC Fuse Cartridge Surface Mount
- 型號:
- 0242.250UR
- 品牌:
- LITTELFUSE
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Intrinsically Safe
- Package / Case
- Cartridge, Non-Standard
- Size / Dimension
- 0.119" Dia x 0.331" L (3.02mm x 8.40mm)
- Fuse Type
- Cartridge
- Current Rating (Amps)
- 250mA
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Response Time
- Fast Blow
- Applications
- Hazardous Locations
- Approval Agency
- cURus
- Class
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 4kA
- Voltage Rating - AC
- 250 VAC
- Voltage Rating - DC
- 250 VDC