首頁 > LITTELFUSE代理商 > 021506.3HXP
影像僅供參考,以產品規格為準
021506.3HXP
型號描述:
6.3 A 250 V Fuse Cartridge, Ceramic Requires Holder 5mm x 20mm
型號:
021506.3HXP
品牌:
LITTELFUSE
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:2 倍增量:1
Mounting Type
Requires Holder
Fuse Type
Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps)
6.3 A
Voltage Rating - AC
250 V
Response Time
Slow Blow
Package / Case
5mm x 20mm
Breaking Capacity @ Rated Voltage
1.5kA
Melting I²t
128.75
Approval Agency
CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Color
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)