015701.5DRT
- 型號描述:
1.5 A 125 V 125 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Requires Holder, Surface Mount 2-SMD, Square End Block with Clip
- 型號:
- 015701.5DRT
- 品牌:
- LITTELFUSE
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 2-SMD, Square End Block with Clip
- Color
- Size / Dimension
- 0.256" L x 0.146" W x 0.154" H (6.50mm x 3.70mm x 3.90mm)
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Mounting Type
- Requires Holder, Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Response Time
- Slow Blow
- Approval Agency
- cULus, PSE
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 50A
- Current Rating (Amps)
- 1.5 A
- Voltage Rating - AC
- 125 V
- Voltage Rating - DC
- 125 V