SMBJ48CA
- 型號描述:
77.4V Clamp 7.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體
- 型號:
- SMBJ48CA
- 品牌:
- LITEON
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AA, SMB
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 7.8A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 48V
- Supplier Device Package
- DO-214AA (SMB)
- Bidirectional Channels
- 1
- Voltage - Breakdown (Min)
- 53.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 77.4V
- Power - Peak Pulse
- 600W