首頁 > LEMO代理商 > PHG.2B.310.CLLD82
影像僅供參考,以產品規格為準
PHG.2B.310.CLLD82
型號描述:
10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
型號:
PHG.2B.310.CLLD82
品牌:
LEMO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions
10
Shell Size - Insert
310
Shell Size, MIL
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature
Termination
Solder Cup
Fastening Type
Push-Pull
Orientation
G
Primary Material
Metal
Shell Material
Brass
Shell Finish
Chrome
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Silver
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Backshell
Shielding
Shielded
Current Rating (Amps)
8A
Voltage Rating
Cable Opening
0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C