首頁 > LEMO代理商 > PHD.2B.308.CLLD72
影像僅供參考,以產品規格為準
PHD.2B.308.CLLD72
型號描述:
8 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Circular Plastic Push-Pull
型號:
PHD.2B.308.CLLD72
品牌:
LEMO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:25 倍增量:1
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions
8
Shell Size - Insert
308
Shell Size, MIL
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature
Termination
Solder Cup
Fastening Type
Push-Pull
Orientation
D
Primary Material
Metal
Shell Material
Brass
Shell Finish
Chrome
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Silver
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Backshell
Shielding
Shielded
Current Rating (Amps)
10A
Voltage Rating
Cable Opening
0.248" ~ 0.283" (6.30mm ~ 7.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C