首頁 > LEMO代理商 > PFG.1B.308.CYMD76Z
影像僅供參考,以產品規格為準
PFG.1B.308.CYMD76Z
型號描述:
8 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
環形推拉連接器 8P FIX RCPT W/2NUTS CRMP CBL COLET 7.6MM
型號:
PFG.1B.308.CYMD76Z
品牌:
LEMO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions
8
Shell Size - Insert
308
Shell Size, MIL
Mounting Type
Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Mounting Feature
Front and Rear Side Nut
Termination
Crimp
Fastening Type
Push-Pull
Orientation
G
Primary Material
Metal
Shell Material
Brass
Shell Finish
Chrome
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Silver
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Backshell
Shielding
Shielded
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
Cable Opening
0.283" ~ 0.299" (7.20mm ~ 7.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C