首頁 > LEMO代理商 > PFB.00.303.CLLD27Z
影像僅供參考,以產品規格為準
PFB.00.303.CLLD27Z
型號描述:
環形推拉連接器 LBR KeyB 3C CHR 2.7mm D BR
型號:
PFB.00.303.CLLD27Z
品牌:
LEMO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Backshell
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Color
Silver
Voltage Rating
Current Rating (Amps)
3A
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Shielding
Shielded
Number of Positions
3
Orientation
B
Shell Size - Insert
303
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Fastening Type
Push-Pull, Detent Lock
Termination
Solder Cup
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Cable Opening
0.087" ~ 0.106" (2.20mm ~ 2.70mm)