首頁 > LEMO代理商 > PAG.M0.2NL.AC39N
影像僅供參考,以產品規格為準
PAG.M0.2NL.AC39N
型號描述:
2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
型號:
PAG.M0.2NL.AC39N
品牌:
LEMO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
2
Shell Size - Insert
M02
Shell Size, MIL
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature
Termination
Solder Cup
Fastening Type
Push-Pull, Detent Lock
Orientation
G
Primary Material
Plastic
Shell Material
Polysulfone (PSU)
Shell Finish
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Black
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Material Flammability Rating
Features
Backshell
Shielding
Unshielded
Current Rating (Amps)
10A
Voltage Rating
Cable Opening
0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C