首頁 > LEMO代理商 > PAG.M0.2GL.AC52N
影像僅供參考,以產品規格為準
PAG.M0.2GL.AC52N
型號描述:
2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
型號:
PAG.M0.2GL.AC52N
品牌:
LEMO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
2
Shell Size - Insert
M02
Shell Size, MIL
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature
Termination
Solder Cup
Fastening Type
Push-Pull, Detent Lock
Orientation
G
Primary Material
Plastic
Shell Material
Polysulfone (PSU)
Shell Finish
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Black, Gray
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Material Flammability Rating
Features
Backshell
Shielding
Unshielded
Current Rating (Amps)
10A
Voltage Rating
Cable Opening
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C