首頁 > Kyocera AVX代理商 > 08055A681J4T2A
影像僅供參考,以產品規格為準
08055A681J4T2A
型號描述:
680 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
型號:
08055A681J4T2A
品牌:
Kyocera AVX
交期:
10-18工作天
原廠包裝量:
4000
Capacitance
680 pF
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)