首頁 > Kyocera AVX代理商 > 08052C222K4Z2A
影像僅供參考,以產品規格為準
08052C222K4Z2A
型號描述:
2200 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
型號:
08052C222K4Z2A
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
250
起訂量:250 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
200V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)
Capacitance
2200 pF