08051A101K4T2A
- 型號描述:
100 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
- 型號:
- 08051A101K4T2A
- 品牌:
- Kyocera AVX
- 交期:
- 10-18工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
- Capacitance
- 100 pF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.94mm)