首頁 > Kyocera AVX代理商 > 0603ZD106MAT4A
影像僅供參考,以產品規格為準
0603ZD106MAT4A
型號描述:
10 μF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
型號:
0603ZD106MAT4A
品牌:
Kyocera AVX
交期:
10-18工作天
原廠包裝量:
15000
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10V
Temperature Coefficient
X5R
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Features
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)