首頁 > Kyocera AVX代理商 > 0603YC105JAT2A
影像僅供參考,以產品規格為準
0603YC105JAT2A
型號描述:
1 μF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
型號:
0603YC105JAT2A
品牌:
Kyocera AVX
交期:
10-18工作天
原廠包裝量:
4000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
16V
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)
Failure Rate
Capacitance
1 µF