0603DC105KAT2A
- 型號描述:
1 μF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
- 型號:
- 0603DC105KAT2A
- 品牌:
- Kyocera AVX Components
- 交期:
- 7-10工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
- Capacitance
- 1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 35V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)