首頁 > Kyocera AVX代理商 > 06035C332K4Z2A
影像僅供參考,以產品規格為準
06035C332K4Z2A
型號描述:
3300 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
型號:
06035C332K4Z2A
品牌:
Kyocera AVX
交期:
10-18工作天
原廠包裝量:
4000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)
Failure Rate
Capacitance
3300 pF